Pompy ciepła – co o Pompach Ciepła warto wiedzieć

Pompy Ciepła

Jak praktyka pokazała, Pompy Ciepła typu powietrze płyn czy powietrze woda, to obecnie najbardziej ekonomiczne i praktyczne źródło ciepła. Pompy ciepła p/w to skuteczne ogrzewanie nie tylko mieszkań czy domków ale i małych zakładów. Najkorzystniejsze warunki dla pomp typu p/w występują w regionach:  zachodniopomorskie, pomorskie oraz lubuskie i wielkopolskie.

Najkorzystniejsze strefy klimatyczne dla pomp ciepła typu powietrze/płyn to strefy I i II

O pompach ciepła
Tu więc Pompy ciepła czerpiące energię z otaczającego nas powietrza, sukcesywnie wypierają pompy gruntowe czy głębinowe.

Decyduje przede wszystkim korzystny klimat. Ze względu na wysoką wilgotność powietrza oraz umiarkowaną strefę klimatyczną mamy wręcz idealne warunki do uzyskania wysokiej efektywności. Kolejnym atutem jest prostota montażu a co za tym idzie, niski łączny koszt  – pompy typu p/w nie wymagają ani wykopów ani odwiertów. Jednostkę zewnętrzną, czyli dolne źródło ciepła, wystarczy postawić na postumencie lub na wcześniej zamontowanych uchwytach i gotowe. Po połączeniu jednostki z górnym źródłem ciepła możemy być pewni, że zapewniamy sobie odpowiednie ciepło w domu nawet przy mrozach na zewnątrz sięgających 25 stopni !

Polecamy pompy ciepła francuskiej firmy Atlantic. Przede wszystkim dlatego, że parametry pracy i uzysków są wręcz idealnie dopasowane  do naszej strefy klimatycznej.

Obecnie najpopularniejsze pompy ciepła to tak zwane monobloki. Osiągają one korzystniejsze parametry oraz nie wymagają kosztownej obsługi instalacji gazowej jaka jest konieczna przy montażu pomp o modelach split.

Zajmujemy się doborem, sprzedażą oraz montażem. Aby poznać orientacyjny koszt eksploatacji oraz zakupu i montażu wystarczy zadzwonić ( 501 299 570; 91 422 16 21) lub napisać info@ekoszok.pl

Jedno jest pewne – POMPA CIEPŁA typu p/w to obecnie najtańsze źródło ciepła.

pompa ciepła

Zajmujemy się sprzedażą i montażem pomp ciepła najnowszej generacji typu powietrze woda. Czerpią one ukrytą energię z otaczającego nas powietrza, które dzięki zawartej w nim parze wodnej, jest największym magazynem a zarazem dostawcą darmowej energii słonecznej. Pompa ciepła typu powietrze woda czy powietrze płyn, w stosunku do gruntowych są mniej zawodne, bardziej efektywne, i znacznie tańsze.

Rozwiązania te zostały sprawdzone w surowym klimacie Skandynawii, gdzie sprawdziły się na tyle, że z powodzeniem wypierają obecnie drogie instalacje czerpiące energie z gruntu.

W naszym klimacie, koszt ogrzania domu o powierzchni 120 – 140 m2 mieści się w granicach 900 – 1100,-pln ROCZNIE.

Dane dotyczą długiej zimy na przełomie 2012/2013 gdzie temperatury średnie w domach, były utrzymane na poziome 21 stopni.

Pompy ciepła powietrze płyn są przeznaczone do taniego ogrzewania domów jednorodzinnych, mieszkań, apartamentów, gospodarstw agroturystycznych czy małych zakładów pracy.

Współczynnik COP oferowanych pomp należy do najwyższych na rynku i wynosi 3 – 6. Oznacza to, że z każdego pobranego 1 kW energii, wyprodukuje od 3 do 6 kW energii cieplnej.

 

Zastanawiającym jest, że w świadomości większości Polaków istnieje przekonanie, że ogrzewanie to tani kocioł gazowy połączony z tanimi grzejnikami. Dochodzi wtedy do takich absurdów jak ogrzewanie domu o powierzchni 100m2 kosztem przekraczającym nawet 5000,- złotych rocznie!

Reasumując prawdą jest, że przy rozsądnej inwestycji, taki sam dom można ogrzać kosztem poniżej 1000,- złotych.

Potwierdza to fakt, że inwestycja w zakup pompy ciepła i ekonomicznych grzejników jest niewątpliwie inwestycją z czasem przynoszącą realne i znaczne oszczędności.
kontakt: 91 422 16 21 lub info@ekoszok.pl