O Piecach, kotłach zasypowych na paliwa stałe

Dobre kotły, piece zasypowe na paliwa stałe charakteryzują się głównie tym, że są oszczędne, osiągają bardzo wysokie parametry spalania a powstałe spaliny nie zanieczyszczają środowiska. Nasza oferta dotyczy takich właśnie kotłów na paliwa stałe.

Jaki jest zasadniczy podział kotłów na paliwa stałe?

Podstawowy podział to kotły górnopalne i dolnopalne.  Główna różnica między nimi, to rodzaj spalania – górnopalne, to najbardziej obecnie popularne kotły na rynku, w których palenie paliwa następuje typowo czyli z dołu do góry. Zaliczają się do nich kotły, piece zasypowe węglowe, czy kotły z podajnikiem lecz z palnikiem typu retorta, rynna, pellets czy szufladowy. Wadą kotłów górnopalnych zasypowych ( za wyjątkiem kotłów z podajnikiem) jest trudność utrzymania stałej temperatury paleniska. Dlatego przy tych kotłach zalecane jest stosowanie regulatorów ciągu a w przypadku palenia niskokalorycznym węglem, wentylatorów nadmuchowych. Obecnie konieczne jest również zastosowanie zbiornika buforowego. Zbiornik taki gwarantuje ekologiczne spalanie a przy tym zmniejsza zużycie paliwa o ponad 30 %. Dodatkowym plusem zastosowania bufora jest poprawa komfortu obsługi. Zapewniamy, że przy właściwym doborze jeden zasyp może wystarczyć na 24 – 48 godzin ciepła w domu.

 

Z kolei kotły, piece zasypowe dolnopalne to ‘piece’ w których spalanie odbywa się góry do dołu.  Do nich zaliczają się wszelkie piece zasypowe miałowe czy na drewno. Wadą kotłów dolnopalnych na miał jest częste ‘zagazowanie’ paliwa. Efektem tego może być  raptowne spalanie powstałego gazu  co uwidacznia się poprzez mikrowybuchy wewnątrz kotła a czasami i w kominie.   Równie uciążliwe jest przy tym konieczność podania kolejnej porcji paliwa dopiero po całkowitym spaleniu wcześniejszego zasypu.

Zainteresowanych prosimy o kontakt: 91 422 16 21; kom 501 299 570 lub e-mail: info@ekoszok.pl 

Aby dokonać zakupu sklep