O kotłach na ekogroszek

O kotłach na ekogroszek wiemy prawie wszystko.

 

W Ekoszok największy na pomorzu zachodnim, wybór dobrych kotłów z automatycznym podajnikiem na ekogroszek . W większości oferty każdy kocioł czy piec na ekogroszek dostępny od ręki !!! Kotły z podajnikiem  z i piątą klasa emisji spalin.  Dostępne również kotły i piece z certyfikatem Ecodesign ( ekodizain) oraz Ekoprojekt. 

U nas każdy kocioł czy piec z podajnikiem na ekogroszek dostępny od ręki lub z krótkim okresem realizacji dostawy. Kotły dostarczamy na plac budowy. W szerokim asortymencie  kotły z podajnikiem oraz palnikiem  rynnowym, retortowym.  Produkty zgodne z normą PN EN 303-5:2012 posiadają 5 KLASĘ  emisji spalin

Prezentowane przez Ekoszok kotły z podajnikiem to urządzenia grzewcze wyróżniające się wysoką ergonomią. Zostały zaprojektowane wedle nowoczesnych standardów obowiązujących w technice grzewczej. Są one przeznaczone zarówno dla klientów indywidualnych, jak i dla przedsiębiorstw i zakładów produkcyjnych.

Dobry piec na ekogroszek to wysoka ekonomika spalania, komfort i prostota obsługi, wygoda oraz bezpieczeństwo eksploatacji.

Warto zwrócić uwagę na to, że jest to sprzęt wydajny i ekologiczny. W kotłach z podajnikiem proces spalania odbywa się bezdymnie, natomiast emisja spalin osiąga o wiele niższy poziom niż obowiązujące normy. Osiągnięto to dzieki bezkompromisowemu procesowi spaklania nastawionemu na całkowite dopalanie gazów zawartych w spalinach.

Urządzenia te stanowią dziś jedno z najnowocześniejszych i najbardziej wydajnych rozwiązań technologicznych, które realizują tzw. ‘czystą technologią spalania paliw stałych’. Ich konstrukcja została wykonana z najwyższej klasy materiałów, które charakteryzują się długą żywotnością oraz bezawaryjną pracą. Dzięki zwartej budowie mogą być one instalowane w kotłowniach różnego typu.

Jeżeli nie wiesz, które urządzenie najbardziej pasowałoby do Twojego domu i sprostało Twoim oczekiwaniom, to służymy pomocą. Pomożemy przy doborze optymalnego sprzętu, odpowiemy na pytania dotyczące sprzedaży, montażu i serwisu. Gwarantujemy najwyższy poziom obsługi klienta.

Czym powinien harakteryzować sie dobry kocioł czy piec z podajnikiem na pellet czy ekogroszek:

  • wysoka srawność – najlepiej jeżeli przekracza 90 %
  • stal kotłowa minimum 6mm
  • obecnie kotły muszą posiadać minimum piątą klasę emisji spalin 
  • funkcja Fuzzy Logic czyli elektroniczna modulacja pracy palnika zależna od chwilowego zapotrzebowania na ciepło
  • sterownik kotłowy wyposażony w funkcje sterowania pompą c.o pompą cwu oraz siłownikiem zaworu mieszającego plus pełna współpraca z czujnikiem pokojowym oraz pogodowym
  • stalowy kocioł z podajnikiem, powinien mieć spawy wykonane obustronnie
  • kocioł żeliwny z podajnikiem powinien mieć wymiennik ciepła trój-ciągowy

Zainteresowanych prosimy o kontakt:tel  91 422 16 21; kom 501 299 570 lub info@ekoszok.pl

W naszej ofercie kotły i piece z podajnikiem uznanych marek

lazar kotły klimosz kotły Tekla kotły

Kotły i piece z podajnikiem na ekogroszek z 5 klasą Ecodesign juz dostępne.

 Nasze spostrzeżenia o kotłach na ekogroszek :

Ustawa anty smogowa zablokowała możliwość produkcji kotłów z podajnikiem oraz dodatkową komorą do palenia drewnem czy węglem. Podobnie z kotłami zasypowymi.

Stąd pytanie, dlaczego ustawa nie blokuje dystrybucji paliw marnej jakości?  Tak więc na składach królują paliwa niskiej kaloryczności, miały, flty czy węgiel brunatny. Jak to się ma na ekologii…Ano tak, że jak smog był, tak będzie. Zamiast blokować produkcje ekologicznych kotłów o wysokiej sprawności byłoby chyba skuteczniej gdyby kopalniom zakazano rozprowadzania odpadów produkcyjnych. Ponadto zakaz sprzedaży paliw niskiej jakości byłby najwłaściwszym rozwiązaniem…