Kotły Piece na pellet – co warto wiedzieć

W naszej ofercie automatyczne kotły, piece z podajnikiem, kotłownie na biomasę. Kotły i piece na  pellet, zrębki, ziarna zbóż, drewno, węgiel, słoma, pellet niedrzewny

Ponadto Ekoszok to największy na pomorzu zachodnim, wybór  dobrych kotłów z automatycznym podajnikiem na pellet. W większości oferty każdy kocioł czy piec na pellet dostępny od ręki !!! Kotły z podajnikiem na pellet z piątą klasa emisji spalin.  Dostępne również kotły i piece z certyfikatem Ecodesign ( ekodizain). W ofercie również piece z podajnikiem ne pellet klasa piąta pod Ekodotacje!

Jaki jest zasadniczy podział pieców na pellet?

Piece czy kotły na pelety różnią się przede wszystkim sposobem usytuowania układu nadmuchu na palenisko oraz rodzajem palnika peletowego.

Podstawowe typy to kotły peletowe z nadmuchem bezpośrednim paleniska oraz z wentylatorem wyciągowym. Tu należy dodać, że różnice te mają wpływ na konstrukcje danego pieca peletowego.

QmPell kocioł piec na pellet firmy Pereko przekrój
KSP SPARK Pereko

 Kotły piece na pellet: 

U nas każdy kocioł czy piec z podajnikiem na pellet dostępny od ręki lub z krótkim okresem realizacji dostawy. Kotły dostarczamy na plac budowy. W szerokim asortymencie  kotły z podajnikiem oraz palnikiem na pelet typu pellets, rynnowym, retortowym oraz z automatyczną zapalarką. W ofercie również piece, piecyki i kominki pelletowe. Większość zgodne z normą PN EN 303-5:2012 posiada 5 KLASĘ  emisji spalin
Prezentowane przez Ekoszok kotły z podajnikiem to urządzenia grzewcze wyróżniające się wysoką ergonomią. Zostały zaprojektowane wedle nowoczesnych standardów obowiązujących w technice grzewczej. Są one przeznaczone zarówno dla klientów indywidualnych, jak i dla przedsiębiorstw i zakładów produkcyjnych. Dobry piec na pellet czy ekogroszek to wysoka ekonomika spalania, komfort i prostota obsługi, wygoda oraz bezpieczeństwo eksploatacji.

Warto zwrócić uwagę na to, że piec na pellet jest to sprzęt wydajny i ekologiczny.

W kotłach z podajnikiem proces spalania odbywa się bezdymnie, natomiast emisja spalin osiąga o wiele niższy poziom niż obowiązujące normy. Osiągnięto to dzieki bezkompromisowemu procesowi spaklania nastawionemu na całkowite dopalanie gazów zawartych w spalinach.
Urządzenia te stanowią dziś jedno z najnowocześniejszych i najbardziej wydajnych rozwiązań technologicznych, które realizują tzw. ‘czystą technologią spalania paliw stałych’. Ich konstrukcja została wykonana z najwyższej klasy materiałów, które charakteryzują się długą żywotnością oraz bezawaryjną pracą. Dzięki zwartej budowie mogą być one instalowane w kotłowniach różnego typu.
Jeżeli nie wiesz, które urządzenie najbardziej pasowałoby do Twojego domu i sprostało Twoim oczekiwaniom, to służymy pomocą. Ponadto pomożemy przy doborze optymalnego sprzętu, odpowiemy na pytania dotyczące sprzedaży, montażu i serwisu.
Czym powinien charakteryzować się dobry kocioł czy piec z podajnikiem na pellet lub ekogroszek:

wysoka sprawność – najlepiej jeżeli przekracza 90 %
stal kotłowa minimum 6mm
obecnie kotły muszą posiadać minimum piątą klasę emisji spalin 
funkcja Fuzzy Logic czyli elektroniczna modulacja pracy palnika zależna od chwilowego zapotrzebowania na ciepło
sterownik kotłowy wyposażony w funkcje sterowania pompą c.o pompą cwu oraz siłownikiem zaworu mieszającego plus pełna współpraca z czujnikiem pokojowym oraz pogodowym
stalowy kocioł z podajnikiem, powinien mieć spawy wykonane obustronnie

Zainteresowanych prosimy o kontakt:tel  91 422 16 21; kom 501 299 570 lub info@ekoszok.pl
Zapraszamy tez do siedziby firmy  Szczecin ul. Obotrycka 14c
W naszej ofercie kotły i piece z podajnikiem uznanych marek